رشد بیش از 400 درصدی تعداد بازیکنان PUBG بعد از رایگان شدن.

رشد بیش از 400 درصدی تعداد بازیکنان PUBG بعد از رایگان شدن.

کرافتون اعلام کرد: PUBG پس از رایگان شدن رشد زیادی را تجربه کرده است.

ناشر بازی PUBG اخیراً مدل تجاری این بازی بتل رویال محبوب را تغییر داده و همچون رقبایی مانند فورتنایت، به یک بازی رایگان (free-to-play) تبدیل شده است. حالا به‌نظر می‌رسد که مطابق انتظار، این تغییر بسیار موفقیت آمیز واقع شده است. شرکت Krafton، ناشر بازی PUBG امروز اعلام کرده که تعداد بازیکنان این بازی در فاصله یک هفته از اجرایی شدن این تصمیم، به‌طور متوسط ۴۸۶ درصد افزایش یافته است.

 

این جهش، تعداد بازیکنان PUBG را حتی از زمانی‌که در سال ۲۰۱۷ عرضه شده و با استقبال بی‌نظیری مواجه شد، بیشتر می‌کند. Krafton در ادامه گفت که نرخ رشد تعداد بازیکنان پابجی در برخی مناطق جهان حتی بیشتر از این بوده است. به عنوان مثال در کشورهای مستقل مشترک‌المنافع یا منطقه جنوب شرق آسیا و آمریکای جنوبی به ۵۳۷ درصد هم می‌رسد.

بازی بتل رویال PUBG در بالاترین رکورد خود، تعداد ۶۹۰ هزار بازیکن فعال را در پلتفرم استیم به ثبت رسانده. Krafton گفت: نه‌ تنها تعداد بازیکنان بیشتری به جامعه کاربران پابجی اضافه شده، بلکه حالا میانگین ساعات بازی آن در پی سی و کنسول‌ها نیز در مقایسه با هفته قبل ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. ساعات تجربه PUBG به‌طور ویژه روی کنسول‌های پلی استیشن ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

کرافتون اعلام کرده که قسمت‌های مختلف آموزشی بازی بیشترین سهم را در افزایش ساعات تجربه پابجی بعد از تغییر به حالت F2P به خود اختصاص می‌دهند. همچنین نقشه‌های Taego و Erangel نیز از تاریخ ۱۲ ژانویه بیشترین بازیکن را داشتند.

حالا Krafton به مناسبت دستیابی به این موفقیت، جوایز درون بازی متعددی را به کسانی از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ ژانویه (۷ تا ۱۰ بهمن) حداقل یک ساعت را صرف تجربه بازی پابجی کنند، اهدا می‌کند. علاوه‌براین کسانی‌که از الان تا ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) به بازی وارد شوند، اسکین Orbital Vanguard را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنند.

زمان بازی نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

علاوه بر افزایش چشمگیر تعداد بازیکنان، ساعات بازی نیز پس از رایگان شدن عنوان تفاوت زیادی را نشان داد. در مقایسه با هفته قبل از انتقال، PUBG میانگین زمان 100 درصدی را در رایانه شخصی و 400 درصدی را در کنسول ها نشان داد.

براساس داده‌های داخلی عنوان، حالت تمرین پایه، آموزش هوش مصنوعی و آموزش‌ها جایی بودند که بازیکنان بیشتر وقت خود را سپری می‌کردند. در نقشه های بازی، ترجیح Erangel و نقشه Taego که اخیراً منتشر شده بود.

جوایز برای بازیکنان

KRAFTON با جشن گرفتن انتقال عنوان و موفقیتی که به دست آورده، به بازیکنان بتل رویال جوایزی ارائه خواهد کرد. با یک رویداد ثبت نام ، این شرکت به بازیکنانی که حداقل یک مسابقه بین ساعت 9:00 بعد از ظهر فردا (27) تا 8:59 بعد از ظهر یکشنبه (30) به وقت برازیلیا انجام می دهند، پاداش می دهد.

اگر بازیکنان حداقل سه روز تا ساعت 20:59 روز 17 فوریه در بازی حضور داشته باشند، پوسته های انحصاری Skyguard نیز به آنها تعلق می گیرد.

PUBG قبل از تبدیل شدن به یک بازی رایگان، بیش از ۷۵ میلیون نسخه را در سراسر جهان به فروش رسانده بود. نسخه موبایل این بازی همچنان یک بازی پولی محسوب می‌شود. همچنین با معرفی بازی‌های جدید New State Mobile و اسپین‌آف The Callisto Protocol از سازندگان Dead Space و Call of Duty، دنیای پابجی گسترش پیدا می‌کند.

 

سازندگان PUBG در مراسم گیم اواردز 2021 اعلام کرده بودند که قصد دارند با عرضه‌ی رایگان PUBG، موفقیت مالی عظیم این بازی را بزرگ‌تر از قبل کنند. البته که در جهان امروز، پابجی دیگر به اندازه‌ی چند سال قبل بی‌رقیب نیست و باید مقابل Call of Duty: Warzone و فورتنایت بایستد. هرچند اگر به‌دنبال دسترسی به موارد بیشتر هستید، باید پس از دانلود نسخه‌ی رایگان پابجی سراغ پرداخت ۱۲.۹۹ دلار هم بروید. این خرید ۱۲.۹۹ دلاری با نام Battlegrounds Plus در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد. همچنین به شما اجازه‌ی تجربه‌ی مسابقات شخصی‌سازی‌شده و آیتم‌های ویژه را می‌دهد.

 

PUBG در سال 2017 بر روی Steam Early Access عرضه شد. همچنین مسئولیت رهبری و محبوب کردن ژانر بازی‌های بتل رویال را بر عهده گرفت. تاکنون بیش از 75 میلیون نسخه از بازی در پلتفرم‌های مختلف به فروش رفته است. همین امر این عنوان را در کنار بازی‌های مهم و پرفروشی مانند ماینکرفت و GTA V قرار داده است.

کرافتون امیدوار است که از طریق ایجاد طرح‌ها و جوایز رایگان، گیمر‌های بیشتری را جذب کند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

دلیل بازگشت وجه